KLEINE BLOEMEN
GEPLUKT IN HET
[AANDSCHRIFT en de BRIEFWISSELING
VAN' UET
VERZOENINGSWERK
SS
Prijs : lO Centiemen,
LA CHAPELLE-MONTLIGEON
DRUKKERIJ VAN HET VERZOENINGSWERK
1 898
VERZOENINGSWERK
A ARTSBROEDERSCHAP VAN 0.1. V. VAS MOmiGEON'
tot
verlossing der verlatene Zielen van het Vagevuur.
STATUTEN
Art. i. â DIT GENOOTSCHAP is ingesteld inP^ dekerkvan LACHAPELLE-MONTLIGEON (Ornei met goedkeuring van Zijne Hoogweerdigheid Mgr TREGARO, Bisschop van Séez.
Art. 2. â Zeven missen zullen gelezen worden elke week voor de meest verlatene zielen van het Vagevuur, en daarenboven, nog 3 per maand voor de verlatene priesters. (Behalve de^e missen , die ten eeuwigen dage gesticht \ijn. heeft het Werk in 1894,
112,000 missen doen opdragen voor de verlatene zielen.) * A -
Art. 3. â 'Het genootschap doet deze missen \ lezen bij middel van inschrijvingen en giften, die ! men tot dit einde doet.
Art. 4. â De bijdrage der deelgenooten, om deelachtig te worden aan al deze missen, is 5 centie- Dil men per jaar of 5 franken ten eeuwigen dage. llilio'
Art. 5. â Elke persoon, die twintig bijdragen verfs vereenigt of de gift doet van eenen frank heeft . ⢠⢠recht op den titel van weldoener en op de prent van het genootschap. rang
Art. 6. ââ De namen der deelgenooten worden de h bewaard in het bijzonder register van het Werk. dllisl
Gezien en goedgekeurd door ons, pOgl
FR.-MARIE, Bisschop van Séez. 1-^ Séez, 3 October 1884,
KLEIN li l',I.Oi;)IK\
GEPLUKT IN HET
iJAANDSGHRIFT en do BRIEFWISSELING
VAN HET
VERZOENINGSWERK
om
F1 ore s a p p a r u e run t i n t e r r a nostra. Cant. ii. 12.
_ . -'/C- â t
\ v pé hloemen zijn op onze
Vgt; aarde gewassen.
X^jm^
mtie- Dank aan de vrienden van het Ver^oe-ningswerk, bekomt de godsvrucht tot de heeft veria':ene zielen dagelijks meer en meer prent bijval. Wij kunnen onze weldoeners niet rangschikken volgens verdienste : alleen irden de hemelsche. Vader die ziet « tot in de rk- duisternissen » meet nauwkeurig hunne pogingen.
iéez Echter, er zijn menschen wiens liefde boven degewooneweldadigheid stroomt:
VERZOENINGSWERK
AARTSBROEDERSCHAP VAN 0.1. V. VAN MONTLIGEOSj
tot
verlossing der verlatene Zielen van het Vagevuur.
STATUTEN,
Art. i. â DIT GENOOTSCHAP is ingesteld de kerk van LA CHAPELLE-MONTLIGEON ( Orne 1 met goedkeuring van Zijne Hoogweerdigheid Mgr TREGARO, Bisschop van Séez.
Art. 2. â Zeven missen zullen gelezen worden elke week voor de meest verlatene zielen van het Vagevuur, en daarenboven, nog 3 per maand voor ^-C? de verlatene priesters. (Behalve de^e missen , die ten ' j eeuwigen dage gesticht fijn, heeft het Werk in 1894,
112,000 missen doen opdragen voor de verlatene V V pielen.) , ' nquot;
Art. 3. â 'Het genootschap doet deze missen lezen bij middel van inschrijvingen en giften, die men tot dit einde doet.
Art. 4. â De bijdrage der deelgenooten, om deelachtig te worden aan al deze missen, is 5 centie- Da men per jaar of 5 franken ten eeuwigen dage. uino' Art. 5. â Elke persoon, die twintig bijdragen verf3 vereenigt of de gift doet van eenen frank heeft , ⢠⢠recht op den titel van weldoener en op de prent Ã1Jva van het genootschap. rangï
Art. 6. â De namen der deelgenooten worden de h bewaard in het bijzonder register van het Werk. duist
â¢j- FR.-MARIE, Bisschop van Séez.
Gezien en goedgekeurd door ons, pOglI
Ec:
bove
Sée^, $ October 1884,
IGEÃ^
quot; KLEIN li BLOEMEN
GEPLUKT IN HET
!ld -JAANDSGERIFT en do BRIEFWISSELING
^ VAN HET
1 Mgr
orden n het voor 'ze ten 1894, lat ene
lissen 1, die
, om ïntie-
/
VERZOENINGSWERK
Af,.
V.
â \ v\;
)rden rk.
f r. ' f loiei apparuerunt in terra
\mr^5d. i/.aöstra. Cant. ii. 12.
lgt;loengt;en zijn op onze aarde gewassen.
Dank aan 3e vrienden van ningswcrU, bekomt de godsvrucht tot de heeft verlatene zielen dagelijks meer en meer prent bijval. Wij kunnen onze weldoeners niet rangschikken volgens verdienste ; alleen de hemelsche. Vader die ziet « tot in de duisternissen » meet nauwkeurig hunne pogingen.
iéez Echter, er zijn menschen wiens liefde boven degewoone weldadigheid stroomt:
i
't zijn deze die zich veel geneeren om voor het genootschap te werken, deze die zich onttrekken om te geven.
Wat goed, zal men zeggen, kunnen de bedelaars en de werklieden doen ? Zij bezitten volstrekt niets of enkel het strikt noodzakelijke om niet van honger te sterven. Wat is een kind? een onbekend schepsel, zonder den minsten invloed in de samenleving.
En nogtans, er zijn bedelaars die ons hulp zenden, eene menigte werklieden en kinderen die voorstanders zijn der verlatene zielen.
Niets zoo aandoenlijk als hunne brieven. Al die kleinen der aarde hebben een gouden hart. Ze zijn vernuft om zich zeiven te onttrekken, zij hebben duizend uitvindingen, duizend vrome listen om de godvruchtigheid van anderen op te wekken.
Wij hebben uit het Maandschrift en uit de briefwisseling de aandoenlijkste daden getrokken van verknochtheid jegens de zielen des Vagevuurs. Die geestelijke bloemen zijn menigvuldig in onze jaarboeken : ze zijn bijna even schoon, zij getuigen alle van den goeden geur van J. C.
â 3 â
om Om er eenige ruikers van te maken, ieze hebben wij maar slechts moeten uitkiezen.
n de Moge deze voorbeelden van mildda-be- digheid, in andere zielen de begeerte trikt doen ontstaan, om die heilige Gevange-r te nen des Vagevuurs te troosten, welke end zoo talrijk en helaas zoo vergeten zijn I d in
DE RUIKER DEU ARMEN
Eene arme bedelares, schooide eens op Allerheiligenfeest, aan de poort van het kerkhof; zij had 17 franken ontvangen. 'T was een schat die velen zouden misbruiken om zich wat te vermaken : een weinig buitengewoons komt toch zoo goed aan dengene die zulks nooit geniet! Maar onze armzalige dacht het zoo niet. Sinds lang begeerde zij zich te vereeni-kste genaan hetVerzoeningswerk : gauwdroeg Jequot; zij 10 franken aan de ijveraarster voor 3e-squot; haar zelve en voor hare overledene ou-m ders... Wie is deze harer weldoeners die ven zulke daad zou willen laken, wie zou joe- zelfs zulke onbaatzuchtigheid niet bewonderen ?
den der
irie-ben zich dui-sten op
I
Parijs schrijft ons met een gevoelen van Ma; schaamte dat haar grootelijks vereert : de i « Nog eene kleinigheid aan uwe be- zuil stemming ; » drie franken voor de Zielen des Vagevnurs ; 't is al wat ik bezit. Dees 1166 bedrag is mij als aalmoes gegeven door eene liefdadige weldoenster die aan j; mijne eerste noodwendigheden wilde voldoen. Maar ik wil er mij voor niets anders van bedienen dan om uwe hei- paa lige gebeden te bekomen ten gunste der zee
goede verlatene Zielen.
lerschen bedelaar.
Eene lersche ijveraarster schreef (i) : Dai
« Sommige deelgenooten wonen zeer trai
ver afgelegen van mijn huis. T is een der
arme bedelaar die ze inschrijft. Hij is oud «
en lijdend ; desniettegenstaande terwijl «
hij de streek doorloopt, gebruikt hij al nar
zijn vermogen om de heilige Zielen te nig helpen. Ik geef hem het Maandschrift en hij laat het zien in de huizen waar hij
vernacht. » Wij hebben aan die ijveraar- J
voc haa paa
(i) De brief is den 18 December 1893, aangeko- ^
men.
ster cene schoone prent gezonden : zij zal dezelve den armen grijzaard geven. Maar het mag geene belooning wezen ; de goede God alleen betaalt waardiglijk zulke milddadigheden.
Geeft niet de eene hand en gij zult langs de andere ontvangen.
Eene arme vrouw uit Parijs die 5 franken aan de geloovige Zielen beloofd had, heeft liever die schuld te betalen dan een paar kousen te koopen die zij nogtans zeer noodig had. Eene Dame welke zij voorheen nooit gezien heeft, komt tot haar op den markt en biedt er haar twee paar aan, zeggende : « Zie mijne goede Dame ze zullen wel warm zijn. » Tot tranens toe bewogen, kon de noodlijdende enkel deze antwoord geven : « Ik zal voor u bidden. Mevrouw. » « quot;T is al wat ik van u verzoek, » hernam de onbekende terwijl zij in de menigte verdween.
De obool der weezen.
Men schrijft uit een weezenhuis : « Ik zend u een post-mandaat van
io franken, bijdrag eener inzameling ten stel zs voordeele der zielen des Vagevuurs. 'T is van h de obool der weezen. Beroofd als wij zijn, almoe van aan onze ouders blijken van teeder- zijn heid en kinderlijke verknochtheid te kun-nen geven, achten wij ons allergeluk- '
kigst bij het gedacht dat wij hun de deur He des hemels kunnen openen en een einde hulp; stellen aan hun lijden, indien zij in het aaI1 g Vagevuur zijn. »
Duizend franken in tweemaal gegeven !
'T is eener nederige weduwe, die alleen en verlaten van hare familie, in een arm en slecht befaamd kwartier der hoofdstad woont. Altijd lijdend, met weinig tevreden, bijna niets verteerende, ons maar kennende door het Maandschrift dat zij eens ontving, men weet niet op welke wijze, heeft zij ons in tweemaal duizend franken gegeven voor het bouwen der kerk, ons alleenlijk verzoekende om voor haar en voor hare overledenen te bidden. Deze geldsom kwam van spaarcenten die zij verzameld had uit hare reeds te nederige renten. Wij wilden dit geld niet aanvaarden tenzij , op voorwaarde, dat zij het in viood terug zou eischen ; maar zij weigerde dien voor-
^ ten stel zeggende dat zij geheel de verdienste 'T is van haar offer wilde. Wat moeten zulke almoesen voor Gods oogen verdienstelijk zijn !
De rampspoed doet naderbijkomen.
Het Vei^oeningswerh biedt eene behulpzame hand aan de overledenen die e' aan gene zijde des grafs zijn : 't is een medelijdend werk. Wie, beter dan de sn! veriatenen dezer wereld, kan hetzelve verstaan? Hoe armer men is, hoe beter 3erl men de weldaad der aalmoes waardeert. J?1 Hoe meer men hier beneden alleen is, hoe meer men belang stelt in de verge-tequot; tene dooden. De tegenspoed doet openhartiger nader bijeenkomen dan het geluk.
Den 27 Januari 1894, schreef men ons uit de Noord-Kusten ;
« Ik zend u vijf franken van een arm meisje die alhoewel zij haar dagelijks brood moet vragen, mij dezelve, met betraande oogen geeft voor de verlatene zielen, zeggende dat zij ook eens verlaten zal zijn, daar zij bijna niemand op aarde heeft. »
Neen, zij zal bij haar afsterven niet ver-
laten wezen, het goede kind, want do zielen die zij na helpt, ten prijze van haar leven, zullen zich dan zeker kunnen dankbaar toonen.
J)E RUIKER DER HANDELAARS
(ul !8lf3i!Qlf3l(ul(iSlöl fulfil lui (ui
Ik heb de eer, schrijft ons een koopman, u een mandaat van 10 franken te sturen, voor het Verzoeningswerk. Het is mij niet mogelijk u eene naamrol te zenden der personen die mij dit geld behan-digd hebben. Er staat eene beurs in mijn magazijn, allengskens wordt zij gevuld, maar ik ken de inzichten der liefdadige gevers niet : wees zoo goed. Eerwaarde Heer, alles voor het best te schikken.
Aan deze die willen gelukken!
Een handelaar uit Caen zendt ons i 5 franken voor de zielen des Vagevuurs : 't is het 1/too der verkooper, die hij verleden maand gedaan heeft : de heilige zielen hebben belang in zijnen handel te begunstigen.
Eene goede Dame van het canton Juvi-
gny (Orne) heeft op dezelve wijze te werk gegaan.
Ziehier haren brief; van 22 november j l893-
« Eerwaarde Heer Pastoor,
« Ik zend u een mandaat van fr. 4. 50 voor drie missen ter intentie der geloo I vige Zielen des Vagevuurs.
« Ik heb het u reeds gezegd, Eerwaarde Heer, iedere maand bestem ik een klein deel van mijnen verkoop, voor die lieve gevangenen. Op die wijze zal ik u maandelijks eenige missen kunnen verzoeken ; ik durf verhopen dat de goede God mij ter hulp zal komen opdat ik van maand tot maand de kleine winst zou kunnen vermeerderen der goede zielen die ik zooveel dank verschuldigd ben. »
Iedereen zou hetzelfde moeten doen.
Den 15 Januari 1894 â 'tis heel onlangs, zoo men ziet, âlazen wij in eenen brief uit den omtrek van Beauvais :
« Iemand die onbekend begeert te blijven, behandigd mij zoo even, 40 franken voor de meest verlatene zielen. Dit mensch neemt vooraf zooveel ten honderd op den handel die zij verricht. En
â 10 â
het is eene schuld welke zij heden be- heid geert te voldoen. teen
« Indien al de kooplieden hetzelfde deden, er zou meer eerlijkkeid zijn in den handel. » Ee
Wij vragen niet beter. den
vooi
DE RUIKER DER WERKLIEDEN| spaa
k Jin opdi
Kinderliefde.
Ik zou u zeer verplicht wezen, schrijft
eene ijveraarster, indien g;j eene novene jj missen wildet opdragen. 'T is van wege
eene deelgenoote, eene jonge arbeidster, gc die, van haar gering daggeld deze som, opzichtens groot, voorafgenomen heeft,
met het doel hare teer beminde moeder â te troosten.
Ziedaar een treffend voorbeeld van kin- een(
derliefde ! Indien de penning der weduwe «
de goddelijke Zaligmaker zoo behaagde, gan
wat verdient het goudstuk dan niet dat ter
een jong meisje uit liefde en dankbaar- Ake
heid i'an haar noodzakelijke aftrekt? Gij, doe
jonge kinderen die, door de onbedacht- ten:
â il â
a be- heid uwer jaren zooveel nuttelooze verteeren doet, gedenkt u dees voorbeeld.
e de- â . ,
(jen Eene mis per maand.
Een uitmuntend middel, om alle maanden eene geringe som te verzamelen voor de goede werken, wordt door eene arbeidster van I.yon-op-Zee gebruikt; eiken dag steekt zij vijf centiemen in den gt;EiVT' spaarpot der verlatene zielen, derwijze kan zij alle maanden eene mis doen opdragen.
Eene keukenmeid.
'rijft ^ij legt den stuiver per frank weg,
^ene welken de leveraars haar afstaan en zend
hem ons voor de verlatene zielen.
3 ' Schoon voorbeeld om na te voleen. om, 0
seft,
2der
kin-uwe rde,
dat aar-Sij,
:ht-
Hollandsche weduwe.
De volgende daad is ons verhaald door eene Hollandsche ijveraarster.
« Wij hadden aan eene onzer kost-gangsters duitsche verspreidingsbriefjes ter hand gesteld, ten einde het werk te Aken en in de omliggende plaatsen te doen kennen. Zoohaast dit goede kind terug in het vaderlijk huis was, achtte
zij het haar eenen plicht ons te voldoen; . en zie, zij maakt zich bode der zielen tot in de nederigste woningen. Op zekeren ^ dag kwam zij in een zeer arm huisje,
daar vond zij eene noodlijdende oude öföfiis weduwe, die met moeite haar dagelijks } brood kon verdienen. Ons kind sprak . . ,
1 TT- ' 7 J 1 1 â Juich
van het Verzoeningswerk, van de kleine bijdrage van s centiemen' s jaars en toont haar een printje van het genootschap. En i Een vreugde straal verlevendigt het bleek en gerimpeld gelaat der ellendige vrouw;; Steec zij sluit de handen en roept uit ; « Jufvrouw, wat ben ik gelukkig ! reeds sedert verscheidene jaren begeer ik mijnen getrouwden zoon te zien^ die wijd van hier woont; mijne geringe middelen quot;j lieten mij niet toe die reis te onderne- Yer men, ik spaarde, en alle weken, sinds ^ vele jaren, droeg ik naar de spaarkas het jg j weinige dat ik kon ter zijde leggen ; zoo te v ben ik er toe gekomen eene som van 40 franken te vergaderen. Dezen zomer had ik gedacht mijn lief kind te kunnen « wederzien ; maar nu verzaak ik er aan den om de arme zielen te helpen, en met de jare 40 franken verzoek ik u mijne familie ziel voor eeuwig in te schrijven : in den K hemel zal ik mijnen zoon zien ! » trol
- 13 â
ï
BK RUIKER nVA\ KJNDEREN
11 sj e,
oude ïli ] ks
Als het lieve wichtje verschijnt, de familickrans Juicht het met vreugdekreten : dien zachten blik
[zoo glans
Maakt aller oog gelukkig ;
En het droevigste gelaat, welks hart misschien is
[boos
Steeds ontrimpelt bij het zicht des kinds zoo argeloos
Ja,tevens zoo onschuldig !
Zij is nauwelijks acht jaar !
'T is eene kleine Amerikaansche der Vereenigde Staten.
Ziehier haren brief, ontvangen den 19 Januari 1894 â in het engelsch, wel te verstaan. Ik vertaal.
Duurbare Vader,
« Gelief de 50 centiemen te aanvaarden, die ik u stuur, om papa voor tien jaren in het genootschap der geloovige zielen, te schrijven.
Hij is dadelijk na mijne geboorte vertrokken, 't is nu reeds acht jaar, hij liet
ons, mama en mij, gansch alleen. Mama litani
is zeer goed, tot nog verleden jaar werkte het i
zij in een bureel, daar kreeg zij eene zin- bidd' king, die haar in stervens nood bracht,
doch de zielen des Vagevuurs bekwamen
beternis aan dien ellendigen staat, zoodat Vlt;
zij hare huisbezigheden heeft kunnen scho
hernemen ; wij wonen samen met groot- Vagf
moeder. sche
Mama is eertijds, voor 10 jaar inge- M
schreven en papa voor vijf door eene lief- die
dadige mevrouw. Mama doet al het mo- kleii
gelijke voor de goede zieltjes. Ik zal al ven
mijne penningen ter zijde leggen, en aan Daa
mijne schoolvrienden spreken over het luin
schoone werk, en dan zal ik u hunne liet
namen en het bekomen geld zenden. den
Mama zeide dat ik moest wachten tot dal klei
ik meer geld had, om u te schrijven, voo
maar ik kon er mij niet toe besluiten. feri
Bidt opdat papa beter zij en terug huis- jaai waarts kome ; ook opdat de goede God voor mama zorge en haar geneze.
De brave mevrouw heeft ons een boekje I
gegeven : de {iel van eenen vader; ik las ons
er uwen naam, en zoo vond ik het mid- - kri
del om u mijne penningen te doen go(
geworden. I Vaarwel, Eerwaarde Vader, ik zal de
[ama litanie die de dame ons gegeven heeft en
:rkte het roozenhoedje alle dagen met mama
zin- bidden, voor de Zielen des Vagevuurs. »
men Nieuwjaarsgift aan de verlatene Zielen.
odat Vele menschen, en bijzonderlijk de
nen schoolkinderen willen dat de zielen des
oot- Vagevuurs hun deel hebben in de geschenken der maand Januari,
ige- Men spreekt van een achtjarig knaapje
lief- die aan eene kloosternon geheel zijne
tno- kleine ontvangst van nieuwjaarsdag gege-
1 al ven heeft, hij had 25 stuivers vergaderd,
aan Daar de heilige dochter, het voor eene
het luim nam en de gift moeielijk inwilligde,
nne liet hij haar niet heengaan voor dat zij
en. den inhoud dér beurs genomen had. Zijn
dat klein zusje â zoo is het waar dat het
en, voorbeeld nasleept â deed ook de opof-
en. fering der 24 stuivers die zij voor nieuw-
iis- jaarsgift ontvangen had.
l0lt;^ Goede eerste Communiën.
kje Een godvruchtig kind van Sarthe zendt
las ons nieuwjaarsgiften vcor de verlatene
id- krijgslieden, opdat zij de gunst eener
en goede eerste Communie bekome.
Mama laat mij toe, schrijft een ander
de
â 10 â
!
jong meisje , van af mijne geringe spaarpenningen de noodige som te nemen om eene mis te doen lezen, voor de zielen des Vagevuuis, juist op dag en Ãerer uur mijner eerste Communie, welke zal plaats hebben donderdag 30 april om 7 1/2 uur. » ' spree
Nog America. len h
liet
De eerwaarde Moeder Overste eener (je cj kostschool die 1200 leerlingen lelt â in America â zendt ons 200 frank als ook eenen brief dien wij vocgt;r het goede voorbeeld mededeelen.
Eerwaarde Heer,
Hier ingesloten zult gij een post-man-daat van 200 fr. vinden voor uw duurbaar Verzoeningswerk. 'T is het afzenden uwer boeken en verspreidingsbeeldekens die den ijver onzer kinderen aangedreven heeft, ik ben er u hoogst dankbaar voor. De goede Overste, neemt de beurt verkeerd : 'tis aan ons en aan de Zielen des 1 vagevuurs haar onze dankbaarheid te bewijzen. M
van vuu
lt;-
en ij den. hoo^ meis neen van 1 ever zoellt; in hi 's a-v duiz was
- 17 â
*
Zij doen La Fontaine liegen.
De Fabeldichter sprekende van de kinderen zegt ;
Dien ouderdom is zonder medelijden.
Had hij al degene gekend waarvan ik spreek !
Tot G... (België) parochie van 2000 zielen had M. de Deken op den predikstoel het Verzoeningswerk uitgelegd. Tijdens de christelijke leering vraagt hij ijveraars en ijveraarsters om het werk te verspreiden. Twintig, dertig vingeren gaan om hoog zoowel bij de knaapjes als bij de meisjes. Om ze allen tevreden te stellen neemt M. de Deken er een zeker getal van elke klas. Zij vertrekken heel trotsch, even als eenen bijenzwerm naar honig zoektj, om inschrijvingen te vergaderen in hunne onderlinge lamiliën. Men bracht 's avonds de naamlijsten, er waren reeds duizend namen opgeschreven ! Het werk was ingericht.
Ea zijn Kinderen in hetVagevuur.
Menige kinderen denken aan degene van hunnen ouderdom die in het Vagevuur zijnde gebeden verzoeken; wij wen-
nnge i te voor ig en e zal om
â 18 â
schen ze daarover geluk. â De kinderen zijn teder bemind tijdens hun leven en hevig betreurd na hunnen dood. Maar wie denkt er voor te bidden? Men nam ze voor engelen toen zij alreeds groote zondaars waren. Men zoude ze bijna willen aanroepen : en zij smeeken ons zoo ernstig het vuur te willen uitdooven ' dat hun verslindt I Wat min vermetel- E( heid, als't u belieft, en een weinig meer pen menschlievendheid 1 1,1 vej-l
Uit Spanje.
De kinderen uit eene kostschool dicht bij Madrid, hebben ons de schoone som van na fr. toegezonden opbrengst eener inzameling ten wille der zielen des Va-gevuurs.
Het Stilzwijgen is van goud.
Uit het Maandschrift van Januari 1894 getrokken :
« Wij kennen eene leerschool waarde kinderen 1 centiem per uur betaald worden om de stilzwijgendheid te onderhouden buiten den speeltijd. Het geld zoo gewonnen wordt gebruikt om mis- j sen te doen opdragen voor de zielen des
â 19 â
Vagevuurs. Men hoeft 200 uren het stilzwijgen te houden voor eene h. mis ; en nogtans men verzekert ons dat de verlatene zielen veel missen bekomen in dit huis dat meer en meer bloeiend wordt. »
Dankbare leerlingen.
Eene kloosterlinge overleden in een leer pensionaat van de Lagere-Seine is niet verlaten geweest door hare leerlingen aan welke zij de godsvrucht tot de zie-. len des Vagevuurs ingeboezemd had : zij vragen s missen ter harer intentie.
om
ner Men mag niets verliezen.
^a' De jonge meisjes uiteen weldadigheids
gesticht van Allier, alreeds verplicht tot vele beroovingen, kunnen er zich nog vrijwillige opleggen voor de Zielen des 1Q1 * Vagevuurs. Zij geven zich alle moeite,
Iom eenig geld te winnen, in dat oogmerk verkoopen zij oud papier dat zij zorgvuldig oprapen.om eenig geld te winnen, in dat oogmerk verkoopen zij oud papier dat zij zorgvuldig oprapen.
Geestelijke bloemen.
Eene kostschool te Nantes biedt de s- 1 verlatene zielen eenen ruiker aan van -s I 233 roozenhoedjes, 17 kruiswegen, 290
leren !n en Maar nam oote 'ij na ons )ven
â 20 â
communiën, 300 acten van versterving, enz, enz. Dit zijn zeker schoone bloemen die van de aarde rechtstreeks na:ir den hemel gaan.
Vrome leerlingen. GelukkigeMeesters
De volgende ruiker is samengevoegd door leerlingen uit eene parochie van het kanton Rijsel.
1138
1013
797 1804 1131 8i7
780 1291 1607
\\ rich mer 1100 nin^ geel En 1 een al
gen
Opstaan op het eerste teeken. . Gebeden met godsvrucht gelezen Oefeningen zorgvuldig verricht
Verstervingen..........
Werken van gehoorzaamheid. .
Ernstige Studiën.........
Overwinningen op den heerschen
den drift...........
Bewezen diensten.......
Uren van Stilzwijgen.......
Vergeten wij onze kerk niet.
In stede van al de stuivers te verteren die de kleine meisjes van Sarthe op hunnen naamdag ontvangen, hebben zij gezamenlijk besloten dezelve op te offeren, er was genoeg voor het eereloon eener mis en daarenboven nog eene kleine gift voor het bouwen onzer kerk.
« M ik de in po de O]
Ihedeihedei
over
frank
die i
om (
beko
opbc
- 21 â
Brief eens kinds :
Mijn vadertje zeer ziek zijnde, neem ik de vrijheid u in dezen omslag 2'frank in post timbers te doen geworden, 't is de opbrengst mijner kleine spaarzaamheden. Gelief er op de volgende wijze over te beschikken, te weten ; eenen ifrank vijftig centiemen voor eene mis die ik de zielen des Vagevaurs opdraag
iters.
Degd van
1138 1813
l91
[804
11)1 8171
780 291 607
ren iin-ge-3n, ler ne
om de genezing mijns armen vaders te bekomen, en vijftig centiemen voor het opbouwen der nieuwe kerk. »
SLOT
Wanneer God op aarde iets wil verrichten, ontleent hij de medehulp der menschen, alhoewel hij dezelve niet
: noodig heeft. Hij heeft aan het Verzoeningswerk den bijval willen geven : Hij geeft er alle dagen nieuwen zegen aan. En om het te verspreiden, gebruikt Hij eenieder, rijken, machtigen, maar vooral zwakke kinderen. Wij hebben het genoegzaam bewezen.
God handelt altijd zoo om den mensch
ving ;mcii den
te doen bekennen dat hij maar een nutteloos werktuig is.
De snelle vooruitgang der godsvrucht tot de verlatene Zielen, verwondert diegene zeiven die ze verwekt hebben. Het gebouw is grooter dan de menschelijke bouwmeester hetzelve beraamd had ; het neemt reusachtige uitbreidingen. Men kan zich maar nederbuigen voor zooveel wonderen en zeggen :
Gods vinger is daar!...
Imprimatur : Sagii, die XII Martii 1894.
Franciscus-Maria, Episc. Sagien.
tstKrtstei-â
Drukkerij van het Versoeningswerk,
BELANGRIJK BESLUIT
Om te beloonen de toewijding, boven allen lofverheven, van de bestuurders en de bestuursters, de ijveraars en ijveraar-sters van het Werk, is gesteld geworden ;
1° Dat een dienst gedaan zal worden bij de dood van eenen bestuurder of van eene bestuurster.
20 Dat eene misse gelezen zal worden, voor de zielerust van eenen ij veraar of van eene ijveraarster, na hun overlijden.
3° Dat bij het afsterven van ieder lid des Werks^ openbare gebeden in het Heiligdom zullen gestort worden.
Voor eene in de kapel ontstoken lamp : Gedurende c) dagen betaalt men......... 2 fr.
â i maand â ......... 5 fr.
â i jaar â ......... 50 fr.
Offerwas in de kerk van af : 0,25 c., tot 1 fr. Grafsteenen en ex-vetos, witte en zwarte
marmer, met vergulde letters..... 10 tot 15 fr.
NOTA. â De kantoeren der algemeene Directie zijn gevestigd in La Chapelle-Mont-ligeon (Okne) Frankrijk. âMen gelieve de vragen tot inlichtingen en de giften te sturen aan den Zeer Eerw. Heer Paul BUGUET, bestuurder, pastoor van La Chapeixe-Mont-ligeon (Orne) Frankrijk.
De Bulletijn van liet Verzoe-ningswerk in het Kransch., ver-schijnt elke maand.. Een nummer
0 fr. 25 en per jaar............ 2 fi
De Bulletijn van het Verzoe-ningswek in het Engelsch, verschijnt elke maand. Een nummer 0 fr. 25 en per jaar........ 1
De Bulletijn van het Verzoeningswerk in het Duitsch, verschijnt elke maand. Een nummer 0 fr. 25 en per jaar., ......
De Bulletijn van het Verzoeningswerk in het Spaanscii, verschijnt elke maand. Een nummer 0 fr. 25 en per jaar........ 1
De Bulletijn van het Verzoeningswerk in het Vlaamsch, verschijnt elke maand. Een nummer 0 fr. 10 en per jaar........ 1
De Bulletijn van het Verzoeningswerk in het Italiaa.nsch? verschijnt elke maand. Een nummer 0 fr. 25 en per jaar........ 1
HET TARIEF DER MEDALIEN, PATErlNOSTEKS , BEELDEN , STANDBEELDEN , ENZ , W ORDT AANVRAAG GEZONDEN.